با غیر حجمی شدن اینترنت موبایل ها، قیمت افزایش نخواهد یافت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی از ارائه اینترنت ثابت غیر حجمی و عدم افزایش قیمت اینترنت موبایل خبر داد.


پارس4گیفت - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه مرسم ادای احترام به بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی با اشاره به انتشار شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت اینترنت موبایل گفت: قیمت اینترنت موبایل افزایش پیدا نمی‌کند و تمامی اخبار در این رابطه تکذیب می‌‍شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ارائه اینترنت ثابت به صورت حجمی متوقف می‌شود، عنوان کرد: به زودی اینترنت ثابت به صورت غیر حجمی با اصطلاح نظام تعرفه گذاری اینترنت ارائه می‌شود که به نفع مصرف کنندگان است.

جهرمی ادامه داد: قیمت اینترنت موبایل در کشور مقرون به صرفه است و ایران در رتبه ۱۰ دنیا قرار دارد اما شرایط تعرفه گذاری اینترنت ثابت مطلوب نیست و باعث شده تا ایران در تعرفه اینترنت ثابت و مصارف خانگی رتبه ۹۰ دنیا را داشته باشد.

وی افزود: شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی نباید به منافع کوتاه مدت فکر کنند و باید از طریق قیمت مقرون به صرفه در ارائه اینترنت ثابت غیر حجمی بتوانند مشتریان بیشتری جذب کنند که در نهایت سودآوری بیشتری برای این شرکت‌ها در پی دارد. همچنین ما مطمئن هستیم که مردم به وزارت ارتباطان و فناوری اطلاعات در راه رسیدن به اینترنت ثابت مطلوب کمک می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان تصریح کرد: تلاش و دستور کار اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارائه اینترنت ثابت غیر حجمی و مصارف خانگی و حذف مدل فروش اینترنت حجمی برای اینترنت ثابت است که در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم نهایی می‌شود.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۱۰:۰۶ | دفعات بازدید: ۵۸۵۶ بازدیددیدگاه های کاربرانثبت نظراخبار پر بازدید